Norsvinskolen holder kurs i slaktegrisproduksjon 17. – 19. oktober på Hamar. Kurset er for alle som jobber i bransjen, både erfarne og uerfarne.
Norsvinskolens tredagerskurs i slaktegrisproduksjon er ett av tre kurs du trenger for å bli «Cand Pig».
For å bli «Cand Pig» må du ha fullført kursene; smågrisproduksjon, slaktegrisproduksjon og driftsledelse. Hvert kurs har en varighet på tre dager.
Kursinnhold
Detaljert kursprogram kommer.
Et overordnet mål med Norsvinskolens kurs i slaktegrisproduksjon er å bidra til økt kunnskap og forståelse for faktorer i drifta som er viktige for god dyrevelferd. Dette vil være gjennomgående i kursprogrammet. Hvordan forstå adferd og legge til rette for grisens behov?
Kursprogrammet vil omfatte tema som: ventilasjon og innredningssystemer, avl for slaktegrisegenskaper, sykdom og helse fra avvenning til slakt, fôring og Ingris tilvekst. Et populært innslag i kurset i slaktegrisproduksjon er praktisk rettet, der «vårt system i grisehuset» gjennomgås av en svineprodusent med gode resultater.
Norsvinskolens kurs i slaktegrisproduksjon er åpent for alle som jobber i svinebransjen; produsenter, avløsere og rådgivere, samt de som jobber med forsikring og finansering for landbruket. Bli med og sett ditt preg på meningsutvekslinger og diskusjoner. Det er avsatt tid til spørsmål og diskusjoner under foredragene.
Priser
For medlemmer 6200,- for deltaker nr. to 4800,- (fra samme gård/foretak)
Ikke medlemmer 7200,-
Student 3500,-
Kontakt oss
Har du spørsmål om kurset? Send oss gjerne en e-post! dyre-johan.haug@norsvin.no