Avlsbesetninger

Avlsbesetningene rangeres i et avlsbesetningsoppgjør. Denne rangeringen vektlegger ulike områder som besetningene selv har anledning til å påvirke gjennom drift, rutiner på dataregistreringer og avlskvalitet. 

Eksempler på elementer som inngår i oppgjøret er feilprosent i dataregistreringer, produksjonsresultater (ber. antall avvente) og avlsverdi på aktive purker. Hovedpoenget er å vektlegge områder hvor besetningseierne har mulighet til å bidra for å utvikle populasjonene i ønsket retning. Oppgjøret skal også virke motiverende og stimulere til engasjement i avlsarbeidet. 

Rangeringen av formeringsbesetningene finner du ved å benytte linken under:
Rapport: Rangering formeringsbesetninger

Forklaring: Beskrivelse av formeringsbesetningsoppgjøret

Rapporten oppdateres daglig. For å bevare noe av spenningen til avlsbesetningsmøtet, der årets beste avlsbesetninger offentliggjøres, vil rangering og total poengsum ikke være tilgjengelig fra 1. juni til 30. november hvert år.

 
Fylke og besetning
StedTelefon 
Østfold   
Foredlingsbesetninger:   
Kristin Ianssen og Erling MysenEidsberg95183787 
Formeringsbesetninger:   
Hilde Martha LangsbakkenIse97012074 
Gunn Elisabeth Amundsen EngHalden40608883 
Solfrid Våset og Ottar WeelGamle Fredrikstad95106999 
Evy og John Kristian SolbrekkeØrje91632077 
    
Akershus   
Foredlingsbesetninger:   
Inger Berit og Per HansenÅrnes95166066 
Hvam videregående skoleHvam90622014 
Ole og Christina Eggum (Duroc)Fenstad97039401 
Formeringsbesetninger:   
Harald BøhnsdalenLeirsund99512695 
Kjell Bjørneng (Hampshire)Årnes97125213 
    
Hedmark   
Foredlingsbesetninger:   
Thor Jørgen StaiNes H.95195921 
Svein Helge Sperrud (SPF)Stange91378988 
Kjersti og Kristian NarumStange95082535 
Jan og Tonje BotilsrudKirkenær91820469 
Formeringsbesetninger:   
Jon-Birger Hangaard og Merethe LieRoverud91693220 
Ole KjøsVang H. 95224776 
Ilseng gård v/Ole Borud EnghRidabu95796318 
Harald Gropen (SPF)Rudshøgda99566245 
Johs HemmaBrøttum90938702 
Ole Bjarne og Eli EngerStange97952914 
    
Oppland   
Foredlingsbesetninger:   
Mona H. Grimstad og Kjell KvålshagenSkjåk97095206 
Ola K. og Kristen AanstadSkjåk91317510 
Ola SandvikSør-Fron91639716 
Mai og Geir AannerudReinsvoll45602231 
Tor Suleng (Duroc)Sør-Fron91712118 
Svein Skurdal (Duroc)Sør-Fron91190404 
Formeringsbesetninger:   
Ole Christian MyhrenLillehammer 91113893 
Tore Rune KummenSkjåk90831060 
Anita TråstadSkjåk91869029 
Harald BergBøverbru90174737 
    
Buskerud   
Foredlingsbesetninger:   
Kjell Gunnar Gravningen (Z-line, Duroc)Skollenborg95862734 
Formeringsbesetninger:   
Marte Øien og Daniel BergersenVeggli46964950 
    
Vestfold   
Foredlingsbesetninger:   
Lars Johan KalagerHolmestrand91627640 
Ann-Sophie MyklebustTønsberg90919026 
Raymond Himberg og Nils Henry HaugenSandefjord90043688 
Torunn og Trygve ÅnestadVåle97543531 
Vidar Bergsholm (Duroc)Stokke90019376 
Formeringsbesetninger:   
Fredrik Andrè BackeVåle91191829 
Mariann Låhne og Thrond Wiggo AaseSandefjord91868611 
    
Telemark   
Foredlingsbesetninger:   
Bård ØverbøSiljan92612533 
Formeringsbesetninger:   
Sondre og Hilde Skoglund (SPF)Porsgrunn92637018 
Jon Midtbø (SPF)Bø i Telemark97018982 
    
Rogaland   
Foredlingsbesetninger:   
Monika Bratland (SPF)Varhaug99596624 
Jan og Hilde Bjorland (SPF)Nærbø92447740 
Karin og Gunnar ReeBryne97144758 
Sigve BøRandaberg90600164 
Formeringsbesetninger:   
Åse og Einar VarhaugVarhaug99276844 
Inger-Lise og Arvid VarhaugVarhaug95050195 
Ove AanestadVarhaug91187621 
Bjørn BorgenOrre90019534 
Stig GimreTjelta97179850 
Øyvind AmdahlFinnøy91569112 
Marit Rimestad og Magnar FjeldheimSkjold91318601 
    
Hordaland   
Foredlingsbesetninger:   
Terje HåheimEtne95075896 
Johannes Silde (SPF)Etne97086555 
Formeringsbesetninger:   
Johannes Silde (SPF)Etne97086555 
Einar HaugenEtne41215085 
    
Sogn og Fjordane   
Foredlingsbesetninger:   
Ove BruheimHornindal91138503 
Formeringsbesetninger:   
Erling EggeByrkjelo93027642 
Carl Wilhelm HageUtvik99695232 
    
Møre og Romsdal   
ingen foredlingsbesetninger   
Formeringsbesetninger:   
Arne A. HeggsetSurnadal92657460 
    
Sør-Trøndelag   
Foredlingsbesetninger:   
Jon Morten Solberg (SPF)Vinjeøra93011241 
Even og Lorents LandrøSkaun95930506 
Formeringsbesetninger:   
Arne Jon Sesseng (SPF)Selbustrand93025428 
Asbjørn Oskar FlenstadÅfjord90849516 
Nils KvarvingVikhammer97771093 
    
Nord-Trøndelag   
Foredlingsbesetninger:   
Gerd Tove Hogstad og Erling HagenFrosta47280287 
Martin og Elin Turid HammerLevanger90744743 
Jan LundsaunetVerdal91395539 
Sigmund Koset HestegreiVerdal99416014 
Joar LundåsInderøy97503427 
Johan ValskråGrong97115341 
Tor Henrik Jule (Duroc)Sparbu91527708 
Formeringsbesetninger:   
Gunnar AursandFrosta90786894 
Petter Andreas RøstadLevanger  
Per Egil HårbergLevanger90164118 
Helene Wekre og Jens HøyemVerdal92833047 
Svein Magne AuneInderøy90147687 
Hans JystadInderøy90674257 
Kjetil KjenstadSnåsa95962662 
Ivar GrongGrong41410435 
Arnstein RøliHøylandet91551557 
    
Nordland   
Foredlingsbesetninger:   
Kjell HøyningDverberg41688521 
Formeringsbesetninger:   
Nina og Håvard KnyghSømna91847472 
Svein og Arnt ÅsbakkBodø91829708 
Per-Fredrik BangVega97063994 
Kostiantyn AlianykhBardal48625222 
Else og Egil NorheimSortland91104293 
    
    
Listen gjelder per 09.04, og oppdateres årlig.