Kontakt oss

Del dette innlegget:

Kontaktinformasjon

Administrasjonens post- og besøksadresse:
Norsvin SA
Storhamargata 44
2317 Hamar

Telefon: 62 51 01 00
E-post: norsvin@norsvin.no

Seminstasjon Norsvin Alfa-klikk her
Teststasjon Norsvin Delta-klikk her

 

Presse

Pressekontakter, Norsvin SA:

Wenche Helseth, Kommunikasjonssjef, tlf.: 950 82 542, wh@norsvin.no.

Olav Eik-Nes, adm.dir., tlf.: 951 09 167, olav.eik-nes@norsvin.no.

Norsvin har eget nyhetsrom på MyNewsDesk. Følg oss gjerne!

Foto: Olav Eik-Nes – klikk på bildet under for å laste ned bildefil (jpg 2293 x 1598 px)
Krediteres med foto: Frank Holm

Kontaktpersoner

Administrerende direktør
Olav Eik-Nes
Tlf: 951 09 167
olav.eik-nes@norsvin.no

Organisasjonssjef
Gyda Gaarder Tøraasen
Tlf: 971 75 703
gyda.g.toraasen@norsvin.no

Økonomisjef
Jørn Jørgensen
Tlf: 414 59 614
jorn.jorgensen@norsvin.no

Avlssjef
Erling Sehested
Tlf: 911 00 314
erling.sehested@norsvin.no

IT-sjef
Jørn Berg Nordlund
Tlf: 930 48 060
jorn.berg.nordlund@norsvin.no

FoU-sjef
Eli Grindflek
Tlf: 481 01 262
eli.grindflek@norsvin.no

Maalfrid_web

Fagsjef
Målfrid Narum
Tlf: 909 14 566
maalfrid.narum@norsvin.no

Semin- og eksportsjef
Elisabeth Nissen Nordby
Tlf: 934 18 689
elisabeth.nordbye@norsvin.no

Kommunikasjonssjef
Wenche Helseth
Tlf: 950 82 542
wh@norsvin.no

Avl
Olsbyengen, Tove  Leder Felttest 951 55 020 tove.olsbyengen@norsvin.no 
Fosså, Irene  Avlskonsulent  988 71 360 irene.fossa@norsvin.no 
Helberg, Arild  Avlskonsulent  913 93 518 arild.helberg@norsvin.no 
Bogevik, Lars Terje  Senior genetic technician 934 84 698 lars-terje.bogevik@norsvin.no
Bugten, Heidrun Kjøren  Avlskonsulent  416 99 344 heidrun.kjoren.bugten@norsvin.no 
Regland, Merethe Madsen  Avlskonsulent  907 14 716 merethe.madsen.regland@norsvin.no
Olsen, Ellen Maud Langmoen Breeding Program Manager 958 35 087 ellen.langmoen.olsen@norsvin.no 
Semin- og eksport
Pivak, Jørgen  Export Manager 998 79 987 jorgen.pivak@norsvin.no
Prestrud, Helge Kristian  Fjøsmester Alfa 975 67 535 helge.prestrud@norsvin.no 
Aasmundstad, Torunn Global Product Specialist +47 970 95 236 torunn.aasmundstad@norsvin.no
Ingris
Haug, Dyre Johan Seniorrådgiver 977 51 725 dyre-johan.haug@norsvin.no
Kjølseth, Inger Marthe Fagrådgiver 917 56 775 inger-marthe.kjolseth@norsvin.no
Øibakken, Kristoffer Fagrådgiver 458 43 984 ristoffer.oibakken@norsvin.no
Fag
Kongsrud, Solveig Seniorrådgiver 977 07 618 solveig.kongsrud@norsvin.no
Thingnes, Signe Lovise Forsker 986 38 065 signe-lovise.thingnes@norsvin.no
Norsvinskolen
Haug, Dyre Johan  Seniorrådgiver/rektor Norsvinskolen 977 51 725 dyre-johan.haug@norsvin.no 
Organisasjon
Moen, Øystein  Organisasjonskonsulent  418 42 927 oystein.moen@norsvin.no 
Hofmo, Peer Ola  Overveterinær  917 48 833 peer-ola.hofmo@norsvin.no 
Delta
Karterud, Anette Westad  Avdelingsleder Delta 924 91 653 anette.westad.karterud@norsvin.no 
Fagbladet Svin
Mælumsæter, Tore  Redaktør Svin 906 48 563 tore.m@norsvin.no 
Avl for redusert rånesmak

Androstenon og skatol er begge arvelige komponenter, så avl for lavere nivåer av rånesmak i grisene er mulig og er en langsiktig løsning på rånesmaksproblematikken. Rånesmak er nå implementert i avlsmålet til norsk landsvin og duroc.

Grunnene til at dette ikke har blitt gjort tidligere, er usikkerhet rundt hvordan en seleksjon vil påvirke reproduksjonsegenskaper samt mangel på tilfredsstillende målemetoder.